08 December 2016-
قیمت ارز و طلا
کلیه خدمات اين سایت،حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين جمهوري اسلامي ايران میباشد

پیش‌بینی افزایش قیمت مسکن در سال 91

وزیر اسبق مسکن و شهرسازی با اشاره به رشد تقاضای خانواده‌های تک‌نفره برای مسکن در تهران، گفت: متاسفانه باید بگویم برخلاف سخنان مطرح شده از تثبیت بازار، قیمت مسکن افزایش می‌یابد.

عباس‌احمد آخوندی در گفت‌وگو با پانا اظهار داشت: با توجه به این‌که مسکن‌مهر به تقاضای گروه خاصی از جامعه مربوط می‌شود، بخش زیاد تقاضا را باید بازار مسکن تامین کند.

وی با پیش‌بینی روند رو به رشد تقاضا برای مسکن، عنوان کرد: به علت اختصاص بیشترین منابع مالی به مسکن‌مهر، در حال حاضر تامین مالی و نیز قدرت خرید مردم با مشکل روبه‌رو است.

وزیر اسبق مسکن و شهرسازی با اشاره به افزایش نرخ مصالح ساختمانی و دستمزد نیروی انسانی، تصریح کرد: متاسفانه باید بگویم برخلاف سخنان مطرح شده از تثبیت بازار، قیمت مسکن افزایش می‌یابد.

آخوندی خاطرنشان کرد: بالا رفتن قدرت خرید مردم باعث می‌شود که بخش مسکن با تحرک روبه‌رو شود و برای این منظور باید تولید افزایش یابد.

وی با اشاره تغییر ساختار خانواده و تاثیر آن روی بخش مسکن، گفت: هم‌اکنون تقاضای خانواده‌های تک‌نفره برای مسکن در تهران و کلانشهرها به‌شدت روند رو به رشد را طی می‌کند که دلیل آن، بالا رفتن آمار طلاق است.

وزیر اسبق مسکن و شهرسازی متذکر شد: افزایش آمار طلاق نقش بسیاری در به هم زدن بازار عرضه و تقاضا و بالا رفتن نرخ‌ها در آپارتمان‌های کوچک دارد.
تاریخ درج: 1391/02/14
منبع: tabnak.ir